Anadolu

Anadolu Icon
Free

Company: Anadolu University

App Genre: Education

Ratings: 2.81

Version: 7.0.27

Released: Jun 06, 2013

Updated Mar 15, 2022

Downloads: 13

Anadolu is an education app developed by Anadolu University and available for download on the iOS App Store and Android Play Store. This free app is compatible with iOS 10.0 or later and requires 82MB of free space to be installed on your device.

Abime Şehit olduğumu söylemişler - gazi abdullah anadolu | son33

What is Anadolu?

Anadolu Üniversitesi Resmi Mobil uygulaması Anadolu Mobil, artık hem iPhone'da, hem iPad'te!

Açıköğretim Fakültesi'nden aldığınız derslerin tüm materyallerini cebinizde taşıyın. Sınav giriş bilgilerinizi ve sınavda sorumlu olduğunuz üniteleri takip edin.

Yeni sürümle birlikte daha etkili bir kullanıcı deneyimi sunan yeni arayüzle sınav notlarınızı, sosyal medya paylaşımlarımızı, Radyo A'yı, Taşbina, Akademik Kulüp ve yemekhane menülerini, üniversite akademik takvim, etkinler ve duyurularını, personel için portal bilgilerini, kampüs haritasını bir araya getirdik ve cebinize sığdırdık.

NOT: Yeni kayıt olan öğrencilerimizin dersler bölümünü aktif olarak kullanabilmeleri için ders bilgilerinin sisteme yüklenmesini beklemeleri gerekmektedir.

Yapıcı yorumlarınızı dikkate alıyoruz.

İstek, öneri ve şikayetlerinizi AÖS Destek menüsünden iletebilirsiniz. Ayrıca web üzerinden aosdestek.anadolu.edu.tr adresinden de iletebilirsiniz.

Need help? Join our Anadolu forum to get help, ask questions, and discuss the app with other users from all over the world.

Download Anadolu

Anadolu can also be downloaded from the following language pages:
Turkey

DOWNLOAD APP

download on android download on ios

Download Anadolu for PC (Windows/Mac Os)

To get the Anadolu App on your PC (Windows 10/8/7), follow our guide on using Bluestacks to install APK files on your computer. If you enjoyed the Anadolu education app, then you'll also enjoy our list of apps like Anadolu.

Don't forget to share with friends!

Featured Reviews Anadolu

Gittikçe gelişiyor

Daha iyi olmuş. Başarılar.

See All Reviews

You may also like